TÖRTÉNETÜNK
Németh Béla aki a 1918 évben a Hangya Szövetkezet alapitásában is részt vett falu életében.MegalakítottákTápiószecsői Önkéntes Tűzóltó Egyesület 1924-ben.Franz Rezsővel mint társ elnökkel aki 1922-től látta el főjegyző feladatátt,Elnöke Németh Béla malomtulajdonos szervezésében 47 fős taglétszámmal alakult 1924-ben,szakaszparancsnoka Kempeler Rezső, másnéven Gregor József volt cséplőgép tulajdonos volt aki környéken ő értett gőzzel és benzinel hajtott mezőgazdasági gépek javitásához.. Az Egyesület saját szertárral, valamint egy ló vontatta kocsifecskendővel rendelkezett. Tagsága a megalakulást követő években a kor követelményeinek megfelelően biztosította a község tűzvédelmét.
1983-ban a település vezetősége tárgyalta az Egyesület tevékenységét, majd a 36/1983. számú határozatában feladatul jelölte meg a szervezet vezetőségének személyi összetétele felülvizsgálatát, továbbá az Egyesül technikai ellátottságának javítását, mivel arra az időre a tűzoltó gépjármű javíthatatlan állapotba került. A döntést követő időszakban az Egyesület vezetősége megváltozott, valamint a gépjárműfecskendő selejtezésre került. Az Egyesület parancsnokának Benedek Lajost nevezték ki, aki egy személyben a Magyar Honvédség tápiószecsői alakulatánál is betöltötte a tűzoltó parancsnoki beosztást. Az elkövetkező időszakban, mivel a településnek nem volt olyan technikai eszköze, amellyel meg tudta volna oldani a falu tűzvédelmének ellátását, így egy HM – BM közös utasítás értelmében lehetőség nyílt a honvédségi tűzoltó raj részvételére Tápiószecső, illetve környező települései tűzvédelmében. A feladatokat a tűzoltó raj és a település önkéntes tűzoltói közösen végezték.
2001-ben a németországi Thüringia tartomány tűzoltó parancsnokának adománya révén Egyesületünk hozzájutott egy IFA W50L típusú tűzoltó autóhoz.
Az egyesület elnöke és parancsnoka tisztségéről való lemondásának következtében, 2007. áprilistól az egyesület vezetőség nélkül maradt. 2007. május 5-i rendkívüli közgyűlésen a tagság egy teljesen új szemléletű vezetőséget választott meg, mely kizárólag szakmai alapokra épült:
elnök: Tóth László
parancsnok: Zollai Máté
titkár: ifj. Mikulás Sándor
gazdasági felelős: Lengyel László
vezetőségi tagok: ifj. Gyeraj György, ifj. Hatosi László, Lengyel László
Az új vezetés legelső és legfontosabb feladata volt az Egyesület irányába mutató bizalom helyreállítása volt, amely a megelőző években szinte nullára redukálódott. Ezzel párhuzamosan elkezdődött a tűzoltó szertár kialakítása, a felszerelések cseréje, bővítése, valamint a hatékony működéshez szükséges aktív, szakmailag megalapozott, fegyelmezett tagság felállítása.
Önkormányzati segítséggel és pályázatokon való részvétellel tartottuk fenn működőképességünket, folyamatosan fejlesztettük felszerelésinket.
2011-ben sikerült szerállományunkat bővíteni. Önkormányzati, Tápiómente Tűzvédelméért Alapítványi és pályázati segítséggel vásároltunk egy Nissan Pick Up gyártmányú kisteherautót, melynek átalakítása folyamatban van. A Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságtól Egységes Digitális Rádiórendszer (EDR) szakfelszerelést kaptunk használatba. Továbbá a Budapesti Tűzoltó Szövetség támogatásaként egy IFEX 3001 impulzusoltó készülék került birtokunkba. Pályázati pénzek felhasználásával fejlesztettük a felszereléseinket pl. védőruházat, láncfűrész, vízszivattyú, tömlők stb.
A hivatásos tűzoltóságok 2012-es átalakulása egyesületünkben is változásokat eredményezett. Ennek következtében, valamint alapszabályunknak megfelelően esedékessé vált egy új vezetőségválasztás. Január 27-én a közgyűlés választása szerint:
elnök: ifj. Hatosi László
parancsnok: Mikulás Ádám
parancsnokhelyettes: Majnik János
titkár: ifj. Mikulás Sándor
gazdasági felelős: ifj. Mikulás Sándor
vezetőségi tag: Farkas János
Ezt követően, törvényi változások következtében új elnököt kellett választani. 2012. május 12-ét követően az egyesület vezetősége a következő:
elnök: Lengyel László
parancsnok: Majnik János
parancsnokhelyettes: Hatosi László
titkár: Mikulás Sándor
gazdasági felelős: Mikulás Sándor
vezetőségi tag: Szabó Attila
felügyelő- és etikai bizottság: László Tibor, Pásztor Tibor,
Egyesületünk átalakulásától kezdve igyekszik legjobb tudása szerint végezni munkáját, gyakran igen nehéz körülmények között. A káresemények helyszínére egy 36 éves IFA típusú tűzoltó járművel vonulunk. Vonulásaink száma évről-évre növekszik, nagyobb számban tűzesethez, ritkábban műszaki mentéshez kapunk riasztást.
Napjainkban az Egyesület kiemelten közhasznú szervezetként működik. Felnőtt tagok száma 27 fő, az ifjúsági tagság 8 fő, a vonuló létszám 21 fő. Szervezetünk tagja a Pest Megyei Tűzoltó Szövetségnek és a Magyar Tűzoltó Szövetségnek, tevékenységét a Nagykátai Hivatásos Tűzoltóparancsnokság szakmai felügyelete mellett folytatja. A törvényességi felügyeletet a Pest Megyei Főügyészség gyakorolja.
Az Egyesület vezetése legfontosabb tevékenységének tartja a működőképességének fenntartását, fejlesztését. A tagságtól befolyt tagdíjakból, valamint az Önkormányzattól kapott támogatásból fedezzük a bekövetkező káresemények felszámolását. A fejlesztések végrehajtásához különböző pályázatokon indulunk, vegyes sikerrel. Prioritásként kezeljük egy stabil, megbízható vonuló tagság kialakítását, a tagtoborzást, továbbá a támogatói bázis feltérképezését, megnyerését.