2026. 05. 29. Éjjel fél 12 után kaptuk a riasztást, mely szerint a Magdolna-telepi vasúti átjáróban baleset történt. Egyesületünk 5 önkéntes tűzoltója és a nagykátai hivatásos tűzoltók vonultak az esethez. A jelzett helyen baleset nyomát nem találtuk, így az egységek közösen tovább folytatták a felderítést. Az ütközés Sülysápon, a kókai elágazásnál lévő útátjáróban történt. A Budapest felé tartó személyvonat egy Suzuki típusú személyautóval ütközött, amelynek 3 utasa a helyszínen életét vesztette. A vonat utasai nem sérültek meg, értük pótlóbusz érkezett. A helyszínelés idejére a vasúti pályán szünetelt a forgalom. Az esethez a rendőrség, a mentők és a MÁV szakemberei is kiérkeztek. A személyautó roncsát a sülysápi önkéntes tűzoltók csörlő segítségével levontatták a vágányról.
